...

Co nowego w świecie

Nowości ze świata

Głos lektorski

Głos lektorski czy możemy pożyczyć go do naszego filmu?

Głos lektorski czy możemy pożyczyć go do naszego filmu?

Lektor wynajem jak dobrać tego najodpowiedniejszego dla nas. Nie jest to na pewno łatwa sprawa. Profesjonalny lektor zajmuje się nagrywaniem tekstów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tu podstawowe znaczenie. Niejednokrotnie zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w promocji, jednak super nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– przeważnie jest wykorzystywanych w filmach. Jest to tańsza propozycja niż dubbing, jaki wymaga zaangażowania dużo osób i jest o znacznie bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor powinien posiadać doskonały głos, jednak jednocześnie perfekcyjną dykcję. Nie może on też wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, jaki obsługuje się gwarą czy ma dykcję zagraniczny niewątpliwie nie jest dobrze widziane. Zazwyczaj są nimi osoby, które odbyły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to podstawą, ale tam właśnie można zauważyć tzw”perełki”. Znajomość języków zagranicznych w tym zawodzie także jest atutem. Nie wymaga się tu perfekcyjnej wiedzy jednak odpowiedniego akcentu przy wymowie zagranicznych miast lub różnych marek. Wynajem lektora nie jest w teraźniejszych czasach trudna. Powinno się udać się na prawidłowe strony www, na których możemy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, jednak również przeczytać biografię poszczególnej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej pracy jest bardzo cenny dlatego winno się o niego dbać:

  • Nie pić płynów lodowatych albo bardzo gorących
  • pić dużo wody, by nasze struny głosowe były stale zwilżone
  • unikać piwa i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto potrafi nim zostać: Oprócz wspomnianej strony www o sobie i swojej działalności warto jest nasz głos umiejscowić w tzw. : banku głosów” Niezwykle często właśnie w tych miejscach poszukuje się lektora do konkretnego zlecenia. Głos lektorski powinien być nagrany fachowo, dlatego by to zrobić profesjonaliści ustawią wszelkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najkorzystniej. Lektor wynajem – tu często ukazują się ogłoszenia na różne castingi gdzie np firmy poszukują konkretnego głosu do swojej produkcji. Więc korzystnie właśnie by nasz głos lektorski była nagrany przez ekspertów. Wynajem lektora jakie są stawki.

Tu różnica jest niewątpliwie ogromna im sławniejszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu produkcjach to kwota za godzinę będzie większa. To jest tak jak z aktorem, im więcej realizacji tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, ale wszystko tu zależy od jego umowy, ilości pracy. Może mieć| on własną spółkę, jednak również może być zatrudniony na etacie w korporacji. Wersji jest| naprawdę dużo. Ważne jest by nasz głos lektorski był popularny na pewno więcej osób zainteresuje się naszą ofertą. Takie osoby z bardzo atrakcyjną dykcją pracują również w radiu. Musimy kochać ich głos, by takie audycje chętnie słuchać.

Udostępnij

O autorze

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.