...

Co nowego w świecie

Nowości ze świata

Podłogi antypoślizgowe

Podłogi antypoślizgowe jak zakupić odpowiednie do własnej firmy aby miały również atutu estetyczne?

Podłogi antypoślizgowe jak zakupić odpowiednie do własnej firmy aby miały również atutu estetyczne?

Rozumiemy jak wielkie powierzchnie antypoślizgowe są w halach magazynowych. Wedle prawych przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to zwykle normy dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni przecież jednym z ważnych aspektów są też podłogi antypoślizgowe. Głównym urazem który występuje w halach poprodukcyjnych jest właśnie poślizgnięcie na niedobrze zaprojektowanym podłożu. Stosowane różnego rodzaju sprzęty jak wózki widłowe, niejednokrotnie rozlana woda czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe stają się niebezpieczne. Oprócz podłogi mogą być też na nich rozłożone blachy antypoślizgowe, które kwalifikowane są do blach perforowanych. Normalne blachy są gładkie zatem do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, jakie są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to świetne powierzchnie antypoślizgowe. Szczególnie ogromnym problemem są w ciągu inwestycji przepisy prawne, jakie nie są jednoznacznie określone. Nie ma istotnych wytycznych, że podłogi antypoślizgowe https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 winnym być przygotowane w halach przemysłowych według prawych norm, co powoduje często do problemów w ciągu inwestycji. Często korzysta się z przepisów, jakie wykorzystywane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które charakteryzują test pochylni. W ten sposób pomiar posłuży nam w wyznaczeniu kąta nachylenia stosowany jest do analizy właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest iż jest ona czasochłonna i stosunkowo droga. Więc dużo firm nie stosuje się do niej. Powierzchnie antypoślizgowe mogą być też pokryte specjalnymi farbami, jakie tworzą warstwę na jakiej żadna osoba się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu ładnie pokrywa wszelkie mankamenty i tworzy dobrą formę. Jednak w tym przypadku podłoże musi być niezmiernie profesjonalnie przygotowane według danych okresów takich jak: przygotowanie powierzchni oraz później dokładna aplikacja. Blachy antypoślizgowe są robione według oczekiwań i zapotrzebowań zleceniodawcy. Przy indywidualnym zamówienia radzi się by klient dał:

  • model przetłoczenia
  • wielkość oczka
  • grubość blachy
  • układ przetłoczenia
  • dokładny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, lecz też podesty czy schody. Ważne jest by zapoznać się dobrze z możliwością także wybrać najlepszy model dla siebie.

Wiele firm świadczy też transport. Czeto takie zlecenia są realizowane w jednej części kraju, a później przewożone bezpośrednio do firmy|, gdzie są zamontowane. Dobrze zatem zapytać się czy istnieje taka ewentualność i o jej opłatę. Powierzchnie antypoślizgowe są wymagana w części budynków użyteczności publicznej, dlatego wykonawca powinien pokazać nam możliwość, która będzie najbardziej dla nas korzystna. Miejmy na uwadze, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko zabezpieczenie swoich pracowników lub klientów, lecz też nas spokój. W przypadku wypadku będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze stresem i większym ubezpieczeniem na przyszły rok.

Udostępnij

O autorze

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.